Zelená je nová čierna pre supermarkety v Španielsku

Keď sa španielska sieť supermarketov Mercadona rozhodla postaviť nový obchod v rezidenčnej štvrti v Reus neďaleko Tarragony, vedeli, že musia venovať osobitnú pozornosť estetike. Strecha novej predajne bola na nižšej úrovni ako okolité obytné budovy a mala silný vizuálny vplyv na okolie.

Výzvou bolo, aby strecha poskytovala esteticky príťažlivý vzhľad bez toho, aby boli vynaložené vysoké náklady na realizáciu a údržbu. Strešná membrána Firestone EPDM už bola pre tento projekt vybraná, ale jej tmavá farba vyzerala v obytnom prostredí veľmi nápadne. Po zvážení rôznych možností sa majiteľ budovy rozhodol použiť na strešnú fóliu umelú trávu.

Strešný plášť budovy z vlnitej ocele bol najskôr pokrytý izolačnými doskami PIR s hrúbkou 60 mm a následne strešnou membránou Firestone EPDM s hrúbkou 1,1 mm. Membrána bola upevnená pomocou systému Firestone RMA, čo je mechanicky kotvený systém vyvinutý okolo samolepiacich pásikov QuickSeam RMA od spoločnosti Firestone.

Na tomto projekte bola membrána Firestone EPDM dodaná v rolkách so šírkou 7,62 m pre minimalizáciu spojov.

Membrána Firestone EPDM tiež poskytla vhodnú podporu pre priľnavosť umelej trávy. Konečný výsledok uspokojil majiteľa nehnuteľnosti aj okolie a ponúkol „vzhľad zelenej strechy“ bez údržby a starostlivosti, ktorú si prírodná zelená strecha vyžaduje.

Táto syntetická zelená strecha sa ukázala ako udržateľné riešenie, pretože región, kde sa supermarket nachádza, je dosť suchý a skutočná zelená strecha by musela byť často zavlažovaná, aby bola udržiavaná v dobrom stave.

Technické informácie k realizácii

  • Miesto realizácie: Tarragona, Španielsko
  • Aplikácia: viacúčelová budova, supermarket
  • Typ strechy: zelená strecha
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Hydroizolácia pre syntetickú zelenú strechu

POUŽITÉ PRODUKTY

folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

RubberCover EPDM

+ životnosť viac ako 50 rokov
+ jednoduchá inštalácia a údržba
+ odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
BEZ PLAMEŇA

Príslušenstvo

+ ľahké používanie
+ malé množstvo príslušenstva
+ bez rizika

Mohlo by vás zaujímať