Udržateľná strecha ohľaduplná k životnému prostrediu

Nachádza sa na východnom konci belgického pobrežia, vedľa hraníc s Holandskom. Het Zwin je jednou z najstarších prírodných rezervácií v Belgicku. Majitelia budovy, ktorú vytvoril v roku 1952 gróf Léon Lippens, v roku 2015 vyhlásili súťaž o návrh novej budovy, v ktorej sa nachádzajú výstavné priestory, bufet, konferenčné miestnosti a pozorovacie miesto pre vtáky.

Víťazný návrh bol udržateľný a ohľaduplný k životnému prostrediu, pričom uprednostňoval efektívne využitie materiálov a zdrojov. Pokiaľ ide o strešné krytiny, špecifikovaná bola odolná a efektívna hydroizolačnú membránu, ktorá by bola plne kompatibilná so zelenými strechami a umožňovala by rekuperáciu dažďovej vody pre použitie na toaletách.

Membrány široké 6,10 m boli celoplošne prilepené kontaktným lepidlom, čo zabezpečilo rýchlu, spoľahlivú a bezpečnú inštaláciu.

Tmavá farba membrány je v úplnom súlade s betónovou konštrukciou budovy a dreveným obkladom pochádzajúcim z trvalo udržateľných lesov. Súbor sa nesnaží splynúť s krajinou, ale skôr o vytvorenie vzdialenosti medzi budovou a jej prostredím.

Membrána Firestone EPDM účinne odoláva UV lúčom a ozónu a má životnosť viac ako 50 rokov. Je inertná a neobsahuje škodlivé látky, umožňuje rekuperáciu dažďovej vody na sanitárne účely. Je tiež odolná proti prieniku koreňov, čo je kľúčová požiadavka na zelené strešné systémy. V kombinácii s použitím izolačných panelov PIR a zelených striech prispieva membrána EPDM k obmedzeniu odchýlok vnútorných teplôt budovy. Obyvatelia sú chránení pred teplom v lete a chladom v zime, čo prispieva k úsporám energie pri vykurovaní a chladení.

Technické informácie k realizácii

  • Miesto realizácie: Belgicko
  • Aplikácia: viacúčelová budova
  • Typ strechy: betónová konštrukcia, zelená strecha
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Ekologická hydroizolácia, ktorá odoláva UV lúčom, ozónu a má dlhú životnosť

POUŽITÉ PRODUKTY

folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

RubberCover EPDM

+ životnosť viac ako 50 rokov
+ jednoduchá inštalácia a údržba
+ odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
BEZ PLAMEŇA

Príslušenstvo

+ ľahké používanie
+ malé množstvo príslušenstva
+ bez rizika

Mohlo by vás zaujímať