Francúzska ZOO si pre nový výbeh vybrala EPDM membránu

V zvieracom a botanickom parku Branféré môžu návštevníci objavovať zvieratá vo voľnom výbehu. V srdci 45-hektárového lesa žijú rôzne druhy, vrátane dvoch okapi. Toto ohrozené zviera, pôvodom z Konga, zdieľa svoje prostredie s antilopami a žeriavmi prútenými. Okapi sa nedávno pripojili k živočíšnemu a botanickému parku Branféré ako súčasť jeho plánu rozvoja ohrozených druhov.

Nový domov pre okapi navrhla architektonická agentúra Benoît Morin. Objekt pozostáva z technickej miestnosti, domčekov pre zvieratá a hvezdárne pre návštevníkov. Agentúra vytvorila budovu s organickou architektúrou, ktorá harmonicky zapadá do okolitého zalesneného prostredia, kde konštrukcia je vyrobená z dreva. Tento systém umožňuje interiéru ťažiť z prirodzeného svetla počas celého roka.

Na hydroizoláciu strechy bola použitá strešná membrána Firestone EPDM. Vďaka svojej vynikajúcej trvanlivosti a odolnosti voči UV žiareniu spĺňa ekologický prístup parku k tomu, aby boli všetky jeho budovy navrhnuté a postavené udržateľným spôsobom.

Kľúčovou požiadavkou bola aj jednoduchá údržba. Keďže na streche nie sú odkvapy, odumreté lístie sa odvádza súčasne s dažďovou vodou. Membrána Firestone EPDM je chemicky inertná, čo znamená, že neuvoľňuje žiadne toxické látky ani nestráca materiál. Voda môže voľne stekať na zem, bez rizika znečistenia a je vhodná aj pre zvieratá.

Technické informácie k realizácii

  • Miesto realizácie: Francúzsko
  • Aplikácia: viacúčelová budova, drevostavba
  • Typ strechy: členitá šikmá strecha
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Ekologická hydroizolácia pre atypickú členitú strechu

POUŽITÉ PRODUKTY

folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

RubberCover EPDM

+ životnosť viac ako 50 rokov
+ jednoduchá inštalácia a údržba
+ odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
BEZ PLAMEŇA

Príslušenstvo

+ ľahké používanie
+ malé množstvo príslušenstva
+ bez rizika

Mohlo by vás zaujímať