Ekocentrum v Českej republike ide zelenou cestou s pomocou Firestone EPDM

Ecocenter Na Pasece vo Velíkovej (Česká republika) je vzdelávacia organizácia, ktorá kladie dôraz na prírodné prostredie, vonkajšie aktivity a slobodný rozvoj človeka. Skladá sa z troch budov, ktoré slúžia ako zariadenie pre lesnú materskú školu a na vzdelávacie aktivity a podujatia pre deti a rodičov, ako sú semináre, workshopy a tábory.

Hlavná budova je dvojpodlažná drevostavba s obvodovými stenami vyplnenými slamenými balíkmi, z vonkajšej strany s vápenno-pieskovou úpravou a z vnútornej strany hlinenou omietkou. V tejto budove sa nachádza seminárna miestnosť a kuchyňa s priestrannou jedálňou. Plochá strecha prvého poschodia a šikmá strecha druhého poschodia sú pokryté zelenou strechou.

Druhá budova je nízkopodlažná drevená konštrukcia, ktorá funguje ako viacúčelová chata. Jeho strecha so sklonom 20 stupňov má tiež zelenú strechu. Treťou budovou Ecocentra je „jurta“, typ kruhového stanu, ktorý používajú kočovné skupiny v Strednej Ázii.

Na izoláciu všetkých troch striech bolo celkovo použitých asi 348 m² membrány Firestone EPDM. Strešný systém EPDM si vybral architekt, pretože ponúkol najekologickejšie riešenie, najvyššiu kvalitu a umožnil použitie veľkých membrán, čím sa znížil počet spojov. Miestni technici spoločnosti Firestone ponúkli pomoc pri začatí práce s cieľom zabezpečiť hladkú inštaláciu.

Tento projekt bol nominovaný na české ocenenie „Zelená strecha roka 2021“.

Technické informácie k realizácii

  • Veľkosť plochy: 348 m2
  • Miesto realizácie: Velíková, Česká republika
  • Aplikácia: viacúčelová chata, vzdelávacie stredisko
  • Typ strechy: zelená strecha
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Kvalitná ekologická hydroizolácia pre zelenú strechu

POUŽITÉ PRODUKTY

folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

RubberCover EPDM

+ životnosť viac ako 50 rokov
+ jednoduchá inštalácia a údržba
+ odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
BEZ PLAMEŇA

Príslušenstvo

+ ľahké používanie
+ malé množstvo príslušenstva
+ bez rizika

Mohlo by vás zaujímať