Obytná štvrť s fotovoltickými a zelenými strechami

Vzhľadom na globálne otepľovanie sa mnoho obyvateľov zamýšľa presťahovať do obydlí, ktoré rešpektujú životné prostredie a sú energeticky efektívne bez toho, aby obetovali architektonickú kvalitu.

Francúzsky architekt Jean-Marc Proche a developerka Karine Maury sa snažili vyvinúť pasívne bývanie postavené z polystyrénového / betónového debniaceho systému. V roku 2018 bol v Luzarches založený 50 km severne od Paríža prvý program s názvom „La Petite Halle“.

„Výber kubického tvaru je najúčinnejší, ak chcete úspešný pasívny dom. Domov tiež prináša moderný rozmer,“ zdôrazňuje Jean-Marc Porche. Na zaizolovanie plochých striech a garáží domov sa použil strešný systém RubberCover EPDM, pretože bol v súlade s celkovým projektom. S očakávanou životnosťou nad 50 rokov membrána prispieva k zníženiu celkovej uhlíkovej stopy. Neobsahuje škodlivé látky a tiež umožňuje zbierať dažďovú vodu na zalievanie spoločných zeleninových záhrad. Membrána je tiež kompatibilná so zelenými strechami a fotovoltaickými systémami.“

Zelené strechy boli inštalované na šiestich domoch, čo je skutočný zdroj biodiverzity. Membrána RubberCover EPDM úspešne prešla testom FLL na prerastanie korienkov, a môže teda zaistiť spoľahlivú izoláciu v náročnom prostredí na streche. V spojení s izolačnými doskami RESISTA AK prispievajú zelené strechy k dosiahnutiu energetickej účinnosti. V lete aj v zime sú teplotné výkyvy obmedzené, čo vedie k úspore nákladov na vykurovanie majiteľov. Okrem toho boli strechy štyroch domov vybavené fotovoltaickými panelmi.

Celková inštalácia trvala približne dvadsať dní, v priemere jedna strecha za deň. Veľké 5,8 m široké membránové panely RubberCover EPDM použité v tomto projekte umožnili obmedziť počet spojov, urýchlili inštaláciu a umožnili tak realizátorovi, ako aj vlastníkovi budovy ušetriť drahocenný čas.

Technické informácie k realizácii

  • Trvanie realizácie: 21 dní
  • Veľkosť plochy: 270 m2
  • Miesto realizácie: Luzarches, Francúzsko
  • Aplikácia: Rodinné domy, garáže
  • Typ strechy: zelená strecha, solárna strecha
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Vhodná hydroizolácie pre zelenú strechu a kompatibilitu s fotovoltickými systémami

POUŽITÉ PRODUKTY

folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

RubberCover EPDM

+ životnosť viac ako 50 rokov
+ jednoduchá inštalácia a údržba
+ odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
BEZ PLAMEŇA

Príslušenstvo

+ ľahké používanie
+ malé množstvo príslušenstva
+ bez rizika

Mohlo by vás zaujímať