Poschodový dom v tvare L s kvalitnou hydroizoláciou

Projekt domu v tvare L v Žiline demonštruje všestrannosť a efektivitu RubberCover EPDM pri riešení izolácie plochej strechy. Klient ocenil jednoduchú inštaláciu svojpomocne a vysokú kvalitu materiálu, ktorá zabezpečila dlhodobú ochranu jeho stavby. V dvoch úrovniach.

Moderné domy a prekrytie EPDM fóliou

Murovanú stavbu viacpodlažného rodinného domu bolo potrebné zhora kvalitne zaizolovať. V skladbe plochej strechy zo železobetónu sa nachádzala aj parozábrana, tepelná izolácia EPS, OSB dosky a hydroizolácia EPDM.
Konkrétne sme riešili plochú strechu v tvare L, čo predstavovalo výzvu z hľadiska plánovania, prípravy materiálu, príslušenstva aj samotnej realizácie. Dolná strecha mala rozlohu približne 50 m², zatiaľ čo horná strecha zaberala plochu cca. 75 m².

Materiál a podklad strechy

Skladba strechy pozostávala z nasledujúcich vrstiev: železobetón, parozábrana, tepelná izolácia EPS, OSB doska a EPDM celoplošne lepený s disperzným lepidlom. Tento viacvrstvový systém zabezpečil nielen vynikajúcu hydroizoláciu, ale aj dostatočnú tepelnú ochranu stavby. Sklon strechy bol minimálny, čo vyžadovalo maximálnu dôkladnosť pri lepení EPDM fólie.

Hydroizolácia strechy podľa lokality

Miesto realizácie sa nachádzalo v meste Žilina. Táto lokalita je známa svojimi rôznorodými poveternostnými podmienkami, čo zvýraznilo potrebu kvalitnej a spoľahlivej hydroizolácie plochej strechy.

Prečo si vybrali RubberCover EPDM?

Klient riešil izoláciu plochej strechy, ktorá bola vystavená riziku prenikania vody a vlhkosti. Po zhodnotení rôznych možností sa rozhodol pre strešný systém RubberCover EPDM, a to hlavne kvôli vynikajúcim vlastnostiam tohto materiálu.

Strešná fólia RubberCover EPDM je známa dlhou životnosťou, vysokou odolnosťou voči UV žiareniu, extrémnym teplotám a mechanickému poškodeniu, čo z našej EPDM fólie robí ideálnu voľbu pre dlhodobú ochranu plochej strechy.

Spôsob kotvenia a realizácia

EPDM fólia bola celoplošne lepená s disperzným lepidlom, čo zabezpečilo jej pevné a trvanlivé ukotvenie k podkladu. Tento spôsob inštalácie je nielen efektívny, ale aj relatívne jednoduchý, čo umožnilo klientovi realizovať projekt svojpomocne. Počas pokrývania strechy sme poskytovali konzultácie a odbornú podporu, aby sme zabezpečili, že všetky kroky budú vykonané správne a kvalitne.

Technické nákresy a detaily

Plochá strecha kopíruje pôdorys domu v tvare L. K projektu boli pripravené aj podrobné technické nákresy a detaily, ktoré zahŕňali skladbu strechy a všetky potrebné konštrukčné riešenia. Osobitnú pozornosť sme venovali detailom, ako je atika a chrliče, ktoré zabezpečujú efektívne odvodnenie strechy.

Zaujímavosti a špecifiká plochej strechy rodinného domu

Strecha do L: Konfigurácia strechy do tvaru L vyžadovala precízne naplánovanie, prípravu hydroizolácie na pokrytie všetkých súčastí plochej strechy a jej detailov.
Podklad strechy: Kombinácia železobetónu, parozábrany, tepelnej izolácie EPS, OSB dosky a EPDM zabezpečila maximálnu ochranu proti zatekaniu.
Atika a detaily: Dôkladné riešenie atiky a spojov, ktoré zabezpečili celistvú ochranu proti vode.
Chrlič: Implementácia chrličov na odvodnenie strechy.
Spôsob kotvenia: Celoplošné lepenie s disperzným lepidlom.
Realizácia plochej strechy: Svojpomocne, s našou technickou podporou, čo zdôrazňuje jednoduchú aplikáciu RubberCover EPDM.
Výhody EPDM: Výber materiálu bol založený na výnimočných vlastnostiach a odolnosti RubberCover EPDM.

Ak plánujete podobné riešenie a potrebujete poradiť ohľadne hydroizolácie plochej strechy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odovzdáme naše skúsenosti a vypracujeme riešenie na mieru vašim potrebám.

Nezáväzná cenová ponuka do 48 hodín

Pošlite nám vašu predstavu a technické informácie k príprave cenovej ponuky na mieru pre vás. Po odoslaní formulára vás budeme kontaktovat a doladíme spolu detaily realizácie.

  Príloha (do 5 MB)

  Radomír Dvořák

  Produktový manažér pre systémy RubberCover EPDM

  rdv@fbpe.sk

  +421 908 820 557

  Napíšte nám ako vám môžeme pomôcť a my sa vám radi ozveme a dohodneme si aj vyhovujúci termín na stretnutie osobne.

  Technické informácie k realizácii

  • Veľkosť plochy: cca. 125 m2
  • Typ strechy: plochá strecha rodinného domu v tvare L
  • Aplikácia: plochá strecha s atikou
  • Miesto realizácie: Žilina
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Izolácia plochej strechy rodinného domu na celoročné bývanie.

  POUŽITÉ PRODUKTY

  folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
  HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

  RubberCover EPDM

  + životnosť viac ako 50 rokov
  + jednoduchá inštalácia a údržba
  + odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

  prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
  BEZ PLAMEŇA

  Príslušenstvo

  + ľahké používanie
  + malé množstvo príslušenstva
  + bez rizika

  Mohlo by vás zaujímať