Nový murovaný rodinný dom na východnom Slovnesku v obci Ďurďošík potreboval kvalitnú hydroizoláciu vyspádovanej plochej strechy. Táto realizácia je, aj vďaka použitiu RubberCover EPMD, symbolom spoľahlivosti, ale i príkladom precíznosti. Celková plocha strechy bola takmer 130 metrov štvorcových.

Ako podklad pod EPDM bola tepelná izolácia EPS. Navrhli sme kotvený balastovaný systém, ktorý zaisťuje maximálnu pevnosť a odolnosť.

Skladba strechy s tepelnou izoláciou

Každá strecha je len taká spoľahlivá ako je jej základ.

Parozábrana – prvým krokom ochrany je parozábrana. Táto vrstva je zodpovedná za zamedzenie prenikaniu vlhkosti z vonkajšieho prostredia do strešnej konštrukcie. Svojou schopnosťou odparovania vlhkosti zabezpečuje optimálne mikroklimatické podmienky pod strechou.

Tepelná izolácia EPS – ako podklad slúžila tepelná izolácia EPS, ktorá zabraňuje stratám tepla z domu a zároveň chráni vnútorné priestory pred prehrievaním v letných mesiacoch. Tento materiál je ľahký, ale zároveň účinný, čím prispieva k celkovému komfortu a úspore energie.

EPDM Fólia – hlavnou súčasťou strešného systému je RubberCover EPDM. Tento strešný systém je známy svojou dlhou životnosťou, elasticitou a odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Jeho schopnosť prispôsobiť sa pohybom konštrukcie a zabezpečiť spoľahlivú ochranu pred zatekaním robí z EPDM fólie ideálnu krytinu na hydroizoláciu vašej plochej strechy.

Priťaženie štrkom – ako posledný krok sa plánuje priťaženie strechy štrkom. Pomáha udržať celkovú stabilitu a integritu strešného systému, odolávať vetru a extrémnym poveternostným podmienkam.

V spolupráci s našimi partnermi, ktorí sú oddaní najvyššej kvalite a špecializujú sa na prácu s EPDM materiálom. Každý detail bol starostlivo premyslený a realizovaný, aby poskytoval nielen estetickú hodnotu, ale i funkčnosť a bezpečnosť.

Naša hydroizolácia a ich skúsenosti a odbornosť garantujú, že každý projekt je zrealizovaný s maximálnou starostlivosťou a pozornosťou k detailom – spoje membrány, vnútorné rohy atiky, hydroizolácia murovaného komína po obvode, ako aj chrliče na streche.

Preto, ak hľadáte nielen krytinu, ale i spoľahlivý strešný systém, vyberte si EPDM strešný systém so životnosťou viac ako 50 rokov. Radi vám odovzdáme naše skúsenosti a vypracujeme riešenie na mieru vašim potrebám.

Nezáväzná cenová ponuka do 48 hodín

Pošlite nám vašu predstavu a technické informácie k príprave cenovej ponuky na mieru pre vás. Po odoslaní formulára vás budeme kontaktovat a doladíme spolu detaily realizácie.

  Príloha (do 5 MB)

  Radomír Dvořák

  Produktový manažér pre systémy RubberCover EPDM

  rdv@fbpe.sk

  +421 908 820 557

  Napíšte nám ako vám môžeme pomôcť a my sa vám radi ozveme a dohodneme si aj vyhovujúci termín na stretnutie osobne.

  Technické informácie k realizácii

  • Veľkosť plochy: cca. 130 m2
  • Typ strechy: plochá strecha s tepelnou izoláciou EPS
  • Aplikácia: strecha murovaného rodinného domu s komínom
  • Miesto realizácie: Ďurďošík, Košice-okolie
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Kvalitná hydroizolácia pre zaštrkovanú plochú strechu murovaného rodinného domu s komínom.

  POUŽITÉ PRODUKTY

  folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
  HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

  RubberCover EPDM

  + životnosť viac ako 50 rokov
  + jednoduchá inštalácia a údržba
  + odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

  prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
  BEZ PLAMEŇA

  Príslušenstvo

  + ľahké používanie
  + malé množstvo príslušenstva
  + bez rizika

  Mohlo by vás zaujímať