Príslušenstvo a náradie k inštalácií RubberCover EPDM

RÝCHLY, JEDNODUCHÝ A BEZPROBLÉMOVÝ STREŠNÝ SYSTÉM

Rozhodujú detaily

Na správnu inštaláciu hydroizolačného systému RubberCover EPDM je potrebných len niekoľko doplnkov a istá dávka skúseností.

Dodávame kompletný sortiment príslušenstva RubberCover EPDM, ktoré spĺňa požiadavky rôznych strešných aplikácií a druhov montáže.

Kontaktné lepidlo

RubberCoverTM BA-2012 je kontaktné lepidlo na báze rozpúšťadiel vyvinuté na lepenie membrány Firestone RubberCover EPDM so širokou škálou podkladov: drevo, kov, betón, dlažba, bitumen, omietnutá tehla a iné vhodné podklady. Nanáša sa valčekom odolným voči rozpúšťadlám.

Balenie: 2.5L, 5L, 10L

Spotreba: 2.35 – 2.7 L/m2

Kontaktné lepidlo

RubberCoverTM BA-2016-S je kontaktné lepidlo na báze rozpúšťadiel vyvinuté na lepenie membrány RubberCover EPDM so širokou škálou podkladov: drevo, kov, betón, dlažba, bitumen, omietnutá tehla a iné vhodné podklady. Nanáša sa pomocou striekacej pištole.

Balenie: 22L kanister, sprej 750 ml

Spotreba: 70 – 75 m2/ kanister

2,5 – 3 m2/ sprej

Lepidlo na drevené povrchy

Lepidlo na vodnej báze RubberCover sa používa na lepenie membrán RubberCover EPDM na drevené povrchy ako sú OSB, preglejky a pod. Ide o jednostrannú aplikáciu lepidla len na podklad.

Balenie: 2.5L, 5L, 10L

Spotreba: 3.5 – 4 L/m2

Aktivátor

Aktivátor QuickPrimeTM Plus je určený na čistenie a impregnovanie membrány a / alebo podkladu RubberCover EPDM, na ktorý sa následne aplikujú produkty QuickSeamTM.

Samolepiaci krycí pás

QuickSeamTM krycí pás je 152 mm široký samolepiaci pás, ktorý sa používa na zaizolovanie spojov membrán RubberCover EPDM.

Kruhová samolepiaca fólia na rohy

QuickSeamTM rohová tvarovka je samolepiaca, nevulkanizovaná kruhová detailová fólia s priemerom 216 mm. Je určená na zaizolovanie vonkajších, vnútorných rohov alebo na spájanie QuickSeam krycích pásov.

Detailová fólia

QuickSeamTM detailová fólia je samolepiaca, nevulkanizovaná fólia EPDM, ktorá je určená na všeobecné opravy striech a izoláciu vnútorných a vonkajších rohov, potrubí, prestupov, svetlíkov, odkvapov a ďalších detailov. Vyrába sa v šírkach 15, 23, 30, 45cm a dĺžke 15,25m.

Samolepiaca páska

QuickSeamTM samolepiaca fólia je 457 mm široká samolepiaca, nevystužená membrána RubberCover EPDM s hrúbkou 1,5 mm, ktorá je laminovaná na pásku QuickSeam. Samolepiaca fólia sa používa na opravy strešného systému RubberCover EPDM a izoláciu strešných vpustí, svetlíkov, vonkajších rohov a iných detailov.

Tvarovky prestupov na streche

QuickSeamTM prestupová tvarovka je špeciálne prefabrikovaná tvarovka na zaizolovanie pevných kruhových prestupov od 25 mm do 152 mm.

Držiak a drôtenka

QuickScrubber sa používa na nanášanie aktivátora QuickPrime Plus na membránu, alebo iný nenasiakavý podklad.

Silikónový valček

Valček sa používa pre QuickSeamTM produkty určené na detaily pre zabezpečenie správnej priľnavosti.

Striekacia pištoľ s hadicou

Súprava striekacej pištole sa používa v kombinácii s gumovou 4,0 m hadicou. Striekacia pištoľ a hadica boli špeciálne navrhnuté na aplikáciu kontaktného lepidla RubberCover BA-2016 S.

Čistič membrány

Čistič C-20 je odmasťovací prostriedok na báze alkoholu. Čistič sa používa na účinné odstránenie lepidiel a iných nečistôt z gumovej fólie RubberCover EPDM, kovu a iných povrchov odolných voči rozpúšťadlám.

Ochranný tmel

Tmel Lap Sealant HS sa používa ako ochranný tmel pri kotvení kotviacej lišty do rôznych podkladov.

Špeciálny tmel

Vodeodolný Water-Block Seal je špeciálny tmel, ktorý sa používa na zabezpečenie vodotesnosti proti vode pri detailoch ako sú odtoky, odkvapy, škáry stien a iné detaily.

Kotviaca lišta – Termination Bar

Termination Bar je hliníkový profil v tvare C, ktorý je určený na upevnenie membrány RubberCover EPDM k okraju steny.

Strešné vpuste a chŕliče

Vpuste a chrliče zaistia odvod vody, čím zabraňujú vzniku stojatej vody na strešnom plášti
Strešná vpusť: od Ø 40 – 200mm
Strešný chŕlič: 65×100/90, 100×100/90

Inštaláciu RubberCover EPDM zvládnete aj svojpomocne

Pripravíme vám hydroizolačnú EPDM fóliu na mieru aj s potrebným príslušenstvom. Využite naše bezplatné poradenstvo pri hydroizolácií vaše plochej strechy a pridajte sa k tisícom spokojných zákazníkov na celom svete.