Pôsobivé nové sídlo spoločnosti Cordeel je zaizolované vďaka Firestone EPDM

Belgická stavebná spoločnosť Cordeel v posledných rokoch enormne vzrástla a bolo potrebné nové, priestrannejšie sídlo. Začiatkom roka 2017 sa začala výstavba v oblasti, ktorú predtým obývali lodenice na rieke Scheldt v meste Temse.

Dizajn Binst Architects zdôrazňuje, čoho je Cordeel schopný. 108 m dlhá a 25 m široká budova je technologickou a architektonickou odpoveďou. Oceľová konštrukcia je podopretá nosníkom s hmotnosťou 1200 ton, ktorý spočíva na dvoch betónových pilieroch, týčiacich sa 20 metrov nad bývalým dokom. Konštrukcia bola vopred zmontovaná na úrovni terénu a následne pomocou žeriavov umiestnená do správnej polohy.

Ľahká a udržateľná konštrukcia

Celková hmotnosť budovy musela byť obmedzená a tým bol výrazne ovplyvnený aj výber stavebných materiálov. Vo veľkej miere sa využívalo sklo, ktoré prepúšťa kanceláriami prirodzené svetlo a poskytuje veľmi príjemné pracovné prostredie s výhľadom na rieku Scheldt na jednej strane a na mesto Temse na strane druhej.

S hmotnosťou iba 1,50 kg/m² bola strešná membrána Firestone EPDM použitá na hydroizoláciu 2 800 m² plochej strechy a 1 300 m² terás v novej budove. Na vrch železobetónovej dosky bola umiestnená parotesná vrstva, po ktorej nasledovali dve vrstvy izolácie PIR. Strešná membrána Firestone EPDM bola následne celoplošne prilepená na PIR izoláciu.

Počas celého projektu Cordeel venoval veľkú pozornosť udržateľnosti a ekológii. Napríklad sa rozhodli pre BTES (Borehole Thermal Energy Storage), typ obnoviteľnej energie, pri ktorej sa energia zo zeme využíva na chladenie a vykurovanie budovy. Súčasťou tohto trvalo udržateľného prístupu bol aj výber strešnej membrány so životnosťou viac ako 50 rokov.

Celá budova bola modelovaná pomocou prístupu Building Information Modeling (BIM). Architekti, inžinieri a dodávatelia používali softvér BIM na navrhovanie, plánovanie a realizáciu projektu spoločným spôsobom.

Technické informácie k realizácii

  • Miesto realizácie: Temse, Belgicko
  • Aplikácia: viacúčelová budova, sídlo firmy
  • Typ strechy: betónová konštrukcia, solárna strecha
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Ekologická hydroizolácia plochej strechy so životnosťou viac ako 50 rokov.

POUŽITÉ PRODUKTY

folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

RubberCover EPDM

+ životnosť viac ako 50 rokov
+ jednoduchá inštalácia a údržba
+ odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
BEZ PLAMEŇA

Príslušenstvo

+ ľahké používanie
+ malé množstvo príslušenstva
+ bez rizika

Mohlo by vás zaujímať