Materská škôlka neďaleko Paríža si pre svoju zelenú strechu vybrala Firestone EPDM

Nová materská škôlka v Dammarie-lès-Lys, na juhovýchode Paríža otvorila svoje brány v lete 2018. Nachádza sa v centre mesta, v blízkosti štvrte veľkých sídlisk a pamiatkovo chráneného opátstva z XIII storočia.

Toto prostredie viedlo Altana Architectures k navrhnutiu jednoduchého a kompaktného tvaru, ktorý odhalil estetiku jej piatich fasád. Plášť je odetý do zinkového obkladu v mixe rôznych farieb a strecha je pokrytá systémom zelenej strechy.

Zelená strecha, ktorá žije ročnými obdobiami a má svoju vlastnú identitu, ponúka príjemný výhľad zo susedných veží a odráža lesy, ktoré obklopujú opátstvo. Štvorcový tvar zahŕňa vnútorné nádvorie, chránený priestor venovaný deťom.

Drevená strešná konštrukcia novej budovy materskej školy bola najskôr pokrytá parotesnou fóliou a následne vrstvou polystyrénovej izolácie. Približne 900 m² strešnej membrány Firestone EPDM potom nainštaloval Firestone Master Contractor Ecobat 77.

Firestone EPDM ponúka skutočné výhody pre inštaláciu na drevené strešné dosky. Jednoduchá inštalácia bez použitia plameňa pomocou lepidiel a vďaka veľkoformátovým EPDM plachtám minimum spojov.

Technické informácie k realizácii

  • Veľkosť plochy: 900 m2
  • Miesto realizácie: Dammarie-lès-Lys, Francúzsko
  • Aplikácia: Škola
  • Typ strechy: zelená strecha
  • Primárny problém, ktorý klient riešil: Vhodná hydroizolácie pre zelenú strechu

POUŽITÉ PRODUKTY

folie-rubbercover-rolky-stvorec-epdm-systemy
HYDROIZOLAČNÁ FÓLIA

RubberCover EPDM

+ životnosť viac ako 50 rokov
+ jednoduchá inštalácia a údržba
+ odolnosť voči UV žiareniu, ozónu a teplotným výkyvom

prislusenstvo-a-doplnky-k-instalacii-rubbercover-epdm-systemy
BEZ PLAMEŇA

Príslušenstvo

+ ľahké používanie
+ malé množstvo príslušenstva
+ bez rizika

Mohlo by vás zaujímať