Hydroizolácie striech

Viac ako 40 rokov a stále v perfektnom stave: príbeh prvého projektu Firestone EPDM

V roku 1980 sa strecha spoločnosti Albo Manufacturing Co. vo Wisconsine (USA) stala pre spoločnosť Firestone veľmi špeciálnou, pretože to bol prvý projekt využívajúci úplne novú jednovrstvovú strešnú membránu zo syntetického kaučuku: Firestone EPDM.

Pre tento projekt sa museli spojiť dve strešné časti: novostavba so strechou z EPS izolácie na oceľovej konštrukcii a existujúca časť, ktorá musela prejsť rekonštrukciou. Jednou z hlavných výziev nového strešného systému bolo, že sa musel účinne vyrovnať s extrémnymi výkyvmi teplôt, ktoré sa vyskytujú v štáte Wisconsin, ktorý môže v zime dosiahnuť -30 ° C a v lete nad 40 ° C.

Celkovo bolo nainštalovaných 750 m² membrány EPDM: 500 m² nad novostavbou a 250 m² v úseku, ktorý prešiel rekonštrukciou, kde starý bitúmenový strešný systém inštalovaný na drevenom podklade vykazoval známky prasklín. Membrána EPDM bola zaťažená štrkom.

Flexibilita membrány EPDM, dokonca aj pri nízkych teplotách, spolu s elasticitou vyše 300%, jej umožňuje odolávať nepriaznivým poveternostným podmienkam a prispôsobovať sa pohybom budov. Dodávateľ zastrešenia bol presvedčený, že táto nová membrána bude správne fungovať a určite prijal správne rozhodnutie. Ani po 40 rokoch prevádzky nie sú na streche žiadne trhliny alebo zoslabenia a pevne veríme, že strešný systém Firestone EPDM tu vydrží ešte minimálne ďalších 40 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *