Hydroizolácie striech, Vlastnosti EPDM

9 tipov pre inštaláciu EPDM v chladnom počasí

Zima prichádza každý rok. Aj keď je stále možné vykonávať strešné práce, pri práci v chladnom počasí je potrebné vziať do úvahy niekoľko vecí.

1. Zohrejte sa! Zdá sa zrejmé, ale uistite sa, že ste dobre chránení pred chladom. Škandinávske tvrdenie hovorí: „Neexistuje nič také ako zlé počasie, iba nevhodné oblečenie“.

2. Bezpečnosť predovšetkým. Riziko nehôd sa zvyšuje v chladnom počasí v dôsledku ľadu, snehu, menšieho denného svetla atď. Pri chôdzi na streche by sa preto mala venovať zvýšená pozornosť.

3. Ako zistiť, kedy je na strechu príliš chladno? Ak sú teploty nižšie ako 4 ° C alebo ak je na streche veľa snehu alebo ľadu, buďte opatrní a postupujte podľa nižšie uvedených odporúčaní.

4. Membránové panely EPDM sa zvyčajne nechajú  zrelaxovať do 15 minút od ich rozbalenia. Aplikácia pri chladnom počasí predlžuje túto čakaciu dobu. Ak sú v membráne prítomné záhyby, bude ich vyrovnanie trvať dlhšie.

5. Chladné teploty menia fyzikálne vlastnosti lepidiel, tesniacich tmelov, primer-ov a náterov. Na udržanie použiteľných teplôt sú potrebné teplé skladovacie priestory (pri izbovej teplote). Množstvo materiálu privedeného na strechu by malo byť obmedzené a udržiavané v izolovaných boxoch, prípadne s vnútorným zdrojom tepla.

6. Ak sú tekuté materiály studené, zvyšuje sa ich viskozita, čo môže spôsobiť oddelenie rozpúšťadiel a pevných látok. Toto oddelenie môže sťažiť miešanie a aplikáciu. Lepidlá prineste na strechu 1 až 4 hodiny pred aplikáciou.

7. Časy zasychania lepidiel, penetračných náterov a tesniacich tmelov závisia od okolitých podmienok. Chladné počasie predĺži ich čas schnutia. Ak chcete skontrolovať správnu suchosť, vykonajte testy „touch-push“ a dotknite sa povrchu fólie suchým prstom.

8. V chladnom počasí je riziko kondenzácie vysoké. Pred aplikáciou musia byť povrchy suché.

9. Ak je príliš chladno na prácu na streche, prečo sa nepripojiť k niektorému z našich seminárov? Zimná sezóna je ideálna na vyleštenie vašich schopností a zručností pre inštaláciu našich produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *