EPDM v médiách, Hydroizolácie striech

Izolácia plochej strechy EPDM membránou

Strešný systém RubberCover™ EPDM je navrhnutý špeciálne na izoláciu menších plochých striech, ako sú rodinné domy, obytné budovy, garáže, záhradné domčeky, balkóny atď. Pozrite sa na odporúčaný postup, ako prebieha izolácia plochej strechy, pomocou našej hydroizolačnej fólie a zabezpečte vašu strechu na desiatky rokov.

Prečo izolácia strechy proti zatekaniu s RubberCover EPDM?

Hydroizolačná fólia na plochú strechu na báze syntetickej gumovej membrány EPDM, so životnosťou minimálne 50 rokov, je jedným z najodolnejších a najtrvácnejších strešných systémov na trhu.

Je kompatibilný so širokou škálou podkladov a poskytuje ideálne riešenie tak pre rekonštrukcie, ako aj novostavby.

Membrána RubberCover™ EPDM je ľahká, flexibilná, ľahko sa s ňou pracuje a umožňuje rýchlu inštaláciu bez nutnosti použitia špeciálneho náradia. Montáž tohto systému si nevyžaduje použitie plameňa.

Membrána je jednoducho prilepená na podklad kontaktným lepidlom.

Dodáva sa vo veľkých paneloch, ktoré dokážu pokryť väčšinu striech v jednom kuse bez akéhokoľvek spoja. Má jedinečnú flexibilitu aj pri mínusových teplotách, čo umožňuje jej inštaláciu aj v zimnom období.

EPDM strešná fólia má vynikajúcu odolnosť proti UV žiareniu, ozónu a mikroorganizmom. Jej prieťažnosť je väčšia ako 300%. Vďaka týmto vlastnostiam sa dokáže prispôsobiť pohybom budovy a teplotným výkyvom.

Membrána RubberCover™ EPDM je výnimočne odolná proti poveternostným vplyvom. Svoje fyzikálne vlastnosti si zachováva aj niekoľko desaťročí a nevyžaduje si žiadnu údržbu.

Hydroizolačný strešný systém RubberCover™ EPDM je chemicky stály a neuvoľňuje žiadne chemické zložky. Vďaka svojej dlhej životnosti, žiadnej údržbe a možnosti recyklácie dokazuje, že ide o ekologickú voľbu.

Okrem toho je kompatibilný so zelenými strechami a fotovoltickými systémami, čo prispieva k udržateľnosti životného prostredia.

Pri izolácií plochých striech s EPDM budete potrebovať

MATERIÁL

 • Membrána RubberCover EPDM 1,1 mm
 • Kontaktné lepidlo BA-2016 S/TF (kanister)
 • Aktivátor QuickPrime Plus
 • QuickSeam rohová tvarovka
 • QuickSeam krycí pás

NÁRADIE A POMÔCKY

 • QuickSeam držiak a drôtenka
 • Malá plastnová nádoba
 • Silikónový valček
 • Meter
 • Metla
 • Biely značkovač
 • Nožnice
 • Elektrické miešadlo

NAŠE TIPY:

DOTKNITE SA POVRCHU čistým, suchým prstom a uistite sa, že lepidlo na prste nezostáva a nevytvára tzv. pavučiny.

LEPIDLO APLIKUJTE na podklad, ktorý sa prekryje membránou. Na spájanie jednotlivých membrán a inštaláciu príslušenstva sa používa výlučne aktivátor QuickPrime Plus.

EPDM MEMBRÁNA, aj vo všetkých rozmeroch, sa dá jednoducho posúvať po ploche tak, že ju pozdvihnete a necháte pod ňu vniknúť vzduch.

K DISPOZÍCII sú aj lepidlo v spreji (750 ml) na atiky a menšie plochy a lepidlo na nanášanie valčekom v 2,5 l; 5 l; 10 l baleniach.

AKTIVÁTOR QUICKPRIME PLUS

Vnútroný roh, ako aj každý detail, sa realizuje pomocou príslušenstva QuickSeam.

Ku každému detailu sme pripravili video, ktoré vám podrobne znázorní postup inštalácie.

Aplikačný postup pri izolácii plochej strechy

PRED SAMOTNOU INŠTALÁCIOU je potrebné skontrolovať, či je povrch suchý, bez ostrých hrán alebo predmetov. Membrána sa umiestni čo najbližšie k svojej konečnej pozícií a rozbalí. Smer odvíjania je uvedený na obale.

ROZLOŽENÁ MEMBÁNA sa pred inštaláciou ponechá chvíľu voľne ležať. Namerajú sa potrebné rozmery s ponechaním rezervy 50 mm okolo strešných líšt a atík.

JEDNA POLOVICA MEMBRÁNY sa preloží na druhú a pristúpi sa k jej lepeniu. Sú dva rôzne spôsoby aplikácie lepidla, buď pomocou kanistra so striekacou pištoľou alebo nanášaním lepidla valčekom.

KONTAKTNÉ LEPIDLO naneste rovnomerne na obe lepené plochy, najprv na podklad a následne na membránu. Po aplikácii sa počká, kým lepidlo nebude na dotyk suché.

PO ZASCHNUTÍ LEPIDLA sa postupne najprv membrána naspäť od prichytenia od roztoku. Po zaistení lepidlo povrch membrána po spôsobiť medzi zabezpečí rovnomerný kontakt oboch lepených plôch.

MEMBRÁNA RubberCover EPDM sa lepí rovnakým aj na všetky plochy, okolo trysiek a vyústenie. Rovnakým spôsobom sa nanesie lepidlo na mlie a následne na membrána.

PO ZASCHNUTÍ LEPIDLA sa najprv zaistí membrána a jemne pritlačí valčekom. Na dolnej časti pri, ktorá musí preložená prebytočná.

ZVISLÉ PLOCHY sa membrána priložená na povrch suchého lepidla. Následne sa membrána vyhladí silikónovým valčekom.

PO APLIKÁCII sa membrána jemne pritlačí valčekom. Na okraji môže byť po rovnakým spôsobom opäť spevnená a na dotyk suchá.

PRI VNÚTORNÝCH ROHOCH sa membrána ohýba pod uhlom 45°; a použije je užší.

NA HORIZONTÁLN ČASŤ sa membrána pri krokoch. Prebytočná časť membrány sa postupne natiahne na spodnej strane.

POUŽITÍM STREŠNÉHO SYSTÉMU RubberCover EPDM zabezpečíte svojmu domovu bezpečné riešenie na desiatky rokov.

Informácie o strešnom systéme RubberCover EPDM, naše tipy a fotopostup s popisom pri izolácií plochej strechy ste mohli nájsť aj v časopise Stavebné materiály.